19
- Marzec
2018
Opublikowane przez: Specjalista
Księgowanie zaległej faktury

Z sytuacją, w której zaginiona faktura zostaje odnaleziona, spotykają się przedsiębiorcy każdego dnia. Jak postąpić w zaistniałej sytuacji? Jak w praktyce wygląda księgowanie zaległej faktury? Czy taka faktura może zostać zaksięgowana?

Często w takiej sytuacji przedsiębiorcy albo próbują zaksięgować fakturę samodzielnie albo pomijają ją i nie dokonują księgowania. Tego typu działanie może przynieść znacznie większe szkody niż właściciele firm mogą sobie wyobrazić.

Jak postąpić, gdy taka sytuacja będzie miała miejsce w przedsiębiorstwie? Najlepszym sposobem jest nawiązanie współpracy z biurem księgowym, które zaksięguje zaległą fakturę tak, aby nie pojawiły się żadne skutki prawne wpływające na funkcjonowanie firmy. Specjaliści doradzą jak wyprowadzić zaległości księgowe w sposób zgodny z obowiązującym prawem. Wiedza oraz doświadczenie wiodą prym podczas wypełniania obowiązków księgowych. Z tego powodu warto zdecydować się na umowę z biurem rachunkowym funkcjonującym na rynku od lat. To gwarancja bezpiecznie prowadzonej księgowości.

Dodaj komentarz