12
- Marzec
2018
Opublikowane przez: Specjalista
Księgowość a controlling

Wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy jak bardzo w zarządzaniu firmą może pomóc im właściwie prowadzona księgowość. Ogrom informacji jakich dostarczają analizy, raporty oraz sprawozdania finansowe umożliwiają bezpieczne podejmowanie decyzji ograniczając ryzyko do minimum. Jakie powiązanie ma pojęcie „księgowość a controlling”?

Controlling to system sterowania przedsiębiorstwem zorientowanym na wynik, łączący w sobie jednocześnie procesy poszukiwania informacji, planowania i kontroli funkcjonowania przedsiębiorstwa. Jego celem jest usprawnienie funkcjonowania firmy na rynku.

Księgowość prowadzona zgodnie z aktualnym prawem dostarcza informacji pozwalających na pełną kontrolę działalności. Właściwie sporządzone analizy przedstawiają rzetelny obraz sytuacji finansowej firmy. Pozwala to przedsiębiorcy sprawdzić na jakie działania może sobie pozwolić, aby nie zagrozić bezpieczeństwu finansowemu firmy.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego biura rachunkowego. Profesjonalna pomoc w wypełnianiu obowiązków księgowych.

Dodaj komentarz